Вучић: Верујем да ћемо за неколико дана имати добре вести за оне који добију минималац

Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да већ неколико дана да разговара са највећим синдикатима и Министарством финансија како би што више олакшао онима који имају најмање зараде у Србији и додао да верује да ће за неколико дана имати добре вести за те људе.

„Покренуо сам идеју повећања минималне зараде.

У овом тренутку, минимална зарада у Србији је 457 евра.

Ја хоћу да је подигнемо и на 500 и на 550, само да видимо у ком интервалу.

Мали број имамо људи који примају минималац, 95.000 укупно у Србији, некада је било 500.000 људи који су примали минималац.

Напредовала је Србија много“, рекао је Вучић за ТВ Пинк.

Истакао је да, када говори о људима који примају минималац, не говори о онима који примају минималац и још део у кешу, већ о људима који стварно примају минималац.

„О овим дивним женама које чисте ове просторије овде, које кувају кафе негде, које спремају негде нешто, које су страшно вредне, које воле ову земљу и које раде тежак посао, да и њима помогнемо.

Да помогнемо грађевинским радницима који неретко у својим локалним компанијама имају само минималну зараду.

И верујем да ћемо у наредних неколико дана имати дивне и добре вести за грађане“, истакао је Вучић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *