За подршку пољопривреди 94 милиона динара из градског буџета

За реализацију мера подршке у области пољопривреде и руралног развоја у овој години из буџета града Крагујевца издвојена су 94 милиона динара, што је за 25 процената више у односу на претходну.

Пољопривредници кроз девет јавних позива могу да аплицирају за подстицајна средства за различите намене, у зависности од тога каквом се врстом производње баве.

Пољопривредници са територије града Крагујевца могу да конкуришу за финансијску подршку за набавку прикључне тракторске механизације, опреме за сточарство, пластеника и система за наводњавање, за подизање вишегодишњих засада и набавку опреме за пчеларство.

Биће субвенционисана и куповина нових трактора и приплодних грла, вештачко осемењавање и осигурање усева и животиња.

За субвенције могу да аплицирају сви пољопривредници који су од 1. јануара ове године купили предметну инвестицију.

Мере подршке у области пољопривреде и руралног развоја које субвенционишу локалне самоуправе дефинисане су законом и градови и општине су у обавези да то поштују.

На основу вишегодишњег искуства у реализацији ових мера град Крагујевац опредељује новац за програме за које влада највеће интересовање, како би потребе пољопривредника биле задовољене.

Све информације заинтересовани могу да добију у Одељењу за пољопривреду града Крагујевца.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *