У Основној школи „Станислав Сремчевић“ одржан је регионални семинар за запослене у предшколским установама.
Предавач је био помоћник министра просвете Милан Пашић.
Унапређење компетенција запослених, измене подзаконских аката, новине у раду, како приближити предшколско образовање деци која живе на сеоском подручју и на који начин унапредити услове за рад и енергетску ефикасност у јавним установама, биле су основне теме регионалног састанка у Крагујевцу.
Било је речи и о томе како унапредити безбедност најмлађих и запослених у вртићима.
На овом редовном годишњем састанку поводом почетка нове школске године, запосленима у обдаништима две предшколске установе чији је оснивач град, представљена је и вишегодишња визија развоја предшколског образовања у Србији.
Помоћник министра просвете Милан Пашић посетио је вртић „Зека“ где су постављени соларни панели, што је пример добре праксе и за друга обданишта која имају могућност да постану произвођачи електричне енергије чиме остварују значајне уштеде у пословању.
Извештава новинар РТК Нина Бајић.
