Због сезоне годишњих одмора мање је деце у вртићима.
У предшколским установама кажу да је број малишана смањен за око 40 процената. Међутим, то не утиче на квалитет услуга које деца добијају.
Сезона годишњих одмора примећује се и у вртићима. Иако је у овом периоду мање деце, васпитачи који раде током лета преузимају бригу о свим малишанима.
У предшколској установи “Нада Наумовић“ режим рада није измењен, а радно време је остало исто.
Групе се спајају, али ово је и прилика за учење кроз игру малишана различитих узраста, односно за вршњачко учење.
И Предшколска установа “Ђурђевдан“ ради као и током целе године, а обезбеђени су оптимални услови за боравак и игру деце.
Настављају се започете пројектне активности и осмишљавају нови садржаји.
Мање је васпитача, али проблема нема, јер је испланиран рад током целог лета.
Када су високе температуре већина вртића проветрава просторије, а собе су климатизоване.
Током лета исхрана се прилагођава температури, па се малишанима сервирају лаганији оброци.
Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.
