Поводом најрадоснијег хришћанског празника – Рођења Христовог у свим православним храмовима одржане су Свете литургије уз причешће верника.
Уз благослов његовог Високопреосвештенства Митрополита шумадијског Јована у Храму свете тројице одржано је традиционално ломљење чеснице.
Златник у чесници пронашла је Лена Радовановић, док је сребрњак извукла Снежана Ристић.

Традиционално, после свете божићне литургије у храму Свете тројице, свештенство Старе цркве и Град Крагујевац организовали су ломљење чеснице.
Освештан, уз заједничку молитву, обредни хлеб и обичај радује вернике који су чесницу ломили јавно, као и оне који су то урадили у својим кућама.
Предање каже ко пронађе новчић у божићној чесници имаће среће током целе године.
Чесница заузима посебно место у традицији, ломи се за доручак, када се породица окупља и празник проводи у духу љубави и захвалности.
Јавно ломљење обредног хлеба симболизује заједништво, а како назив потиче од речи која означава део или удео, указује се на симболику дељења.
Као и сваке године, дародавци за божићну чесницу били су угледни шумадијски привредници и појединци.
Извештава новинарка РТК Слађана Обрадовић Чукарић.
