Борац савладао Раднички голом у 91. минуту

Фудбалери Радничког претрпели су први пораз у Првој лиги Србије. Раднички је у 2. колу првенства изгубио у Чачку од екипе Борца резултатом 1:0.

Чачани су казнили промашаје Крагујевчана и до победе дошли голом у последњим тренуцима утакмице.

После тријумфа над Слободом из Ужица на старту првенства Раднички је поражен у Чачку од екипе Борца.

Крагујевчани нису искористили своје шансе на утакмици што је домаћин умео да казни.

Стари ривали пружили су борбену игру са доста прилика за гол. Крагујевчани су били бољи у првом делу меча у којем су им домаћи фудбалери грешкама у одбрани практично омогућавали да дођу до шанси за гол.

Најбоље прилике за Раднички пропустио је Лукић. Борац је имао више прилика у другом полувремену.

Чачани су запретили у 55. минуту преко капитена Кувељића, али је Петровић добром интервенцијом спречио погодак.

У доброј позицији да донесе предност домаћину нашао се и Трипковић који је шутирао поред гола.

Раднички је могао казни промашаје Борца у 89. минуту када Цвјетиновић није добро захватио лопту главом.

Питање победника решено је у 91. минуту утакмице. Када се чинило да ће меч бити завршен нерешеним резултатом, бивши играч Радничког Оташевић, после корнера, донео је победу екипи Борца.

Подмлађени тим Борца је лоше почео првенство. Клуб из Чачка, који се налази у великим проблемима, желео је да се победом искупи за убедљив пораз на свом терену од екипе Инђије резултатом 4:0 што му је на крају и успело.

Наредне две утакмице првенства Раднички ће одиграти на свом терену. Прва је на програму наредне суботе против екипе Инђије.