Економац савладао екипу Врања

Победоносни низ у првенству Прве Футсал Лиге Србије, играчи Економца наставили су и на почетку другог дела сезоне.

На паркету Хале „Језеро“ савладали су екипу Врања са 6:3, чиме су остали на челу табеле без изгубљеног бода у досадашњем делу такмичења.

Срчано су се бранили играчи Врања током првог полувремена, успевши да у већем делу одрже резултатску равнотежу. Имали су гости и добру прилику када се истакао голман Момчиловић осујетивши Трајковића. Одмах на другој страни домаћи су имали ситуацију са празном мрежом ривала, коју нису успели да искористе. До вођства Економац је дошао поготком повратника Иванковића.

Изједначио је Трајковић сигурном реализацијом казненог ударца са шест метара, коме је претходило играње руком од стране Рнића. Нову предност крагујевачки тим је остварио преко Витора Уга у 16.минуту и са њом се отишло на одмор.

Неочекивано, Врање је успело да дође до новог изједначења, упорни Петровић се изборио за лопту, којом је упослио Тасића, за 2:2. Појачали су темпо домаћи у довољној мери да у 27.минуту постигну два гола, преко Перића и Витора Уга. Спектакуларан је био погодак, четири минута касније, који је Рнић постигао са неких 12 – 13 метара, у само рашље Миленковићевог гола. Борбени гости су на нешто више од пет минута пре краја успели да реализују контранапад преко Крстића и постигну свој трећи гол на утакмици. Заиграо је Економац у преосталом времену са играчем више уместо голмана, то је искористио Игор да повећа вођство на 6:3, чиме је постављен и коначан резултат премијерног сусрета у 2019.години на паркету „Језера“.

Интресантно да је истим резултатом завршен и сусрет ове две екипе, али у спортској хали у Врању. Играчи овог клуба су још једном пружили достојан отпор актуелном шампиону.

У наредном колу, Економац ће гостовати у Нишу, где ће се састати са екипм Винтер Спорта, док ће Врање на свом терену играти са другопласираном Новом Пазовом.