Фудбалери Радничког славили у дербију у Горњем Милановцу

Фудбалери Радничког, у дербију 25. кола Прве лиге Србије, победили су данас у Горњем Милановцу екипу Металца резултатом 2:1.

Победоносни погодак постигао је Ковачевић у последњим минутима утакмице.

У дербију у Горњем Милановцу виђена је нервозна игра са доста прекида и прекршаја, а мало прилика за гол.

Прву велику шансу имао је Раднички када се Максимовић нашао у доброј позицији, али је лопту послао поред гола домаћина.

У финишу првог полувремена узвратио је Маталац преко Савића који је, након одбране голмана Радничког Раичевића, промашио празан гол.

У другом полувремену екипа Металца искористила је прву прилику и дошла до вођства.

У 62. минуту, пред голом Крагујевчана најбоље се снашао капитен Јешић и донео предност домаћину.

Радост играча Металца није дуго трајала, јер је само четири минута касније Максимовић постигао изједначујући погодак за Раднички.

Крагујевчани су до преокрета и победе дошли у 90. минуту утакмице.

Након оштрог старта над Ковачевићем досуђен је слободан ударац који је извео управо Ковачевић и лепим голом донео победу крагујевачком тиму.

Екипа из Горњег Милановца прекинула је серију од четири узастопне победе у првенству.

Металац, Златибор и Раднички сада деле четврто место на табели са по 44 освојена бода.

Прилику за нови тријумф Раднички ће имати у недељу када ће на стадиону „Чика Дача“ играти са екипом Жаркова из Београда, коју је победио у првом делу сезоне.