Први пораз фудбалера Радничког 1923

Фудбалери Радничког претрпели су први пораз у сезони. Крагујевачки клуб је, у 2. колу Прве лиге Србије, изгубио су у Новом Саду од новајлије у овом рангу такмичења, еипе Кабела, резултатом 3:2.

Доста прилика и чак пет голова виђено је у Новом Саду у мечу између Кабела и Радничког у којем је, на крају, успешнији био новајлија у Првој лиги Србије.

Домаћи играчи су боље почели утакмицу и већ у 7. минуту опасно запретили преко Јованића који је погодио стативу. Бољи старт екипа Кабела крунисала је у 15. минуту.

Након прекршаја над Јованићем, досуђен је пенал за Новосађане. Исти играч извео је настрожу казну и донео предност домаћину.

Екипа Кабела је могла да дуплира предност у 22. минуту, када је Владић изашао пред гол Крагујевчана , али је голман Раичевић спречио погодак.

Раднички је боље почео други део меча, али су домаћи играчи стварали шансе. После прилике, коју није искористио Владић, Дражић је у 58. минуту постигао други погодак за екипу Кабела.

Само минут касније Нигеријац Небо је могао да можда и реши питање победника утакмице, али је главом лопту послао поред гола Радничког.

Крагујевчани су заиграли анагажованије и опасно запретили у 62. минуту када је Петровић погодио стативу.

На другој страни, Вујић је имао велику прилику, али је голман Крагујевчана поново био на висини задатка.

Казна за промашаје домаћина стигла је у 75. минуту када је Максимовић смањио вођство Кабела.

Само четири минута касније, Раднички је изједначио. Након центаршута Ковачевића, Петрић је постигао аутогол.

У завршници меча, Новосађани су ипак успели да дођу до победе. Балабановић је искористио добар центаршут Пантелића и поставио коначан резултат утакмице Кабел-Раднички 3:2.

Првенство ће бити настављено у среду када ће Раднички дочекати доскорашњег суперлигаша екипу Динама из Врања.