Министар културе Никола Селаковић потписао је уговоре о финансирању и суфинансирању пројеката Народног музеја у Аранђеловцу у области заштите, очувања и презентације културног наслеђа и дигитализације културних садржаја.
За реализацију пет пројеката Народног музеја у Аранђеловцу, Министарство културе је у овој години определило средства у укупном износу од око 12,5 милиона динара.
Министарство културе је у претходне три године у општину Аранђеловац уложило нешто више од 42 милиона динара за 15 пројеката у области заштите културног наслеђа и 12 пројеката у области савременог стваралаштва.
Према речима ресорног министра Николе Селаковића, акценат је ове године стављен на пет веома важних пројеката за два битна археолошка локалитета на подручју Народног музеја у Аранђеловцу.
Пројекти Народног музеја у Аранђеловцу усмерени су на истраживање, заштиту и очување археолошког и непокретног културног наслеђа, као и на његову савремену презентацију путем дигиталних платформи.
Тиме се доприноси већој доступности културних садржаја грађанима и стручној јавности.
Континуираним улагањима у археолошка истраживања, конзерваторске и рестаураторске радове, музејску делатност, дигитализацију и развој културне инфраструктуре, Министарство културе потврђује своју посвећеност очувању културног наслеђа и јачању културног живота локалних заједница широм Србије.
