У Дому ученика средњих школа „Артем“ за следећу школску годину, одлуком Министарства просвете, обезбеђено је 409 слободних места.
Конкурс ће бити отворен 8. јула, а затворен две седмице касније, 20. јула.
За места у „Артему“ могу да конкуришу средњошколци, редовни ученици свих школа у Крагујевцу, а у првом конкурсном року предвиђено је да у дому место добије њих 360-оро, 180 момака и исто толико девојака.
Други уписни рок за место у „Артему“ је 26. август.
За смештај у овом дому родитељи ученика плаћају месечно 5.358 динара, што је 30 одсто економске цене.
Остатак трошкова смештаја средњошколаца Дом обезбеђује из државне касе.
Опширније у прилогу.
Извештава новинарка РТК Снежана Ћериман.
