Поводом Српске нове године, чланице Кола српских сестара у Крагујевцу су, у Епархијском дому Саборне цркве, поделиле више од 100 пакетића деци из социјално угрожених породица.
Свој хуманитарни рад наставиће већ 27. јануара, на Светог Саву.
Коло српских сестара у Крагујевцу је прирпемило око 150 празничних пакетића, па су малишани и ове године обрадовани за Српску нову годину.
Уочи Нове године, чланиоце Кола су празничне пакетиће уручиле малишанима који се лече у Универзитетском клиничком центру, а организовале су индивидуалну поделу пакетића и пакета хране социјално угроженим грађанима.
У Колу кажу да има око 400 социјалних карти, а да је пакете хране со сада добило око 70-ак суграђана.
Са хуманираним радом настављају већ крајем јануара.
Истог дана, 27. јануара, чланице Кола одлазе и у Геронтолошки центар, где се, уз воће и колаче, друже са старијим суграђанима, уз традиционалне поклоне – књиге, часописе и вунене чарапе.
Извештава новинар РТК Нина Бајић.
