У току је други пријем грађана код градоначелника Крагујевца Николе Дашића.
Екипа наше телевизије разговарала је са Крагујевчанима који су дошли у нади да ће разговором са првим човеком Крагујевца решити неке од комуналних, имовинских али и здравствених проблема.
Други сусрет грађана са градоначелником Крагујевца обележио је мањи број људи него што је то био случај прошли пут.
Сви они су стрпљиво чекали свој ред како би у кабинету првог човека Крагујевца исказали своје проблеме и сугестије.
Питања која муче Крагујевчане тичу се имовинских односа, комуналне и путне инфраструктуре, али и финансијске несигурности због губитка посла. Такође, било је речи о здравственој и социјалној заштити.
Градоначелник Нкола Дашић је овај сусрет оценио као веома успешан. До 20 сати, своје проблеме и сугестије изнело је око 90 грађана Крагујевца.
Поједини комунални проблеми су успешно решени, док за већину треба укључивање више државних институција.
Пријем је, као и претходни, организован без заказивања, како би се свим заинтересованим грађанима омогућило да изнесу своје ставове, сугестије или поставе питање.
Прошли пут градоначелник је током 11 часова разговарао са више од 160 грађана Крагујевца.
Извештава новинарка РТК Марина Голубовић Миленковић.