Како компјутерски модели доприносе у лечењу малигних тумора?

У организацији Центра за научно истраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу у Свечаној сали Ректората промовисана је монографија “Компјутерски модели у биомедицинском инжењерингу“.

У публикацији, чији су аутори Милош Којић, Миљан Милошевић и Артурас Зимис, приказани су деценијски резултати истраживања тима истраживача са Института у Хјустону, Универзитета у Крагујевцу и крагујевачког Истраживачког развојног центра.

У монографији „Компјутерски модели у биомедицинском инжењерингу“ приказана су најновија достигнућа у дизајну компјутерских модела за генерисање софтвера који имају примену у медицинској дијагностици и лечењу малигних тумора. Ова публикација сведочи о научном доприносу академика Милоша Којића.

Монографија представља оригинални научни допринос, који утиче на позицију Универзитета у Крагујевцу на престижној Шангајској листи.

Програм бионжињеринга, који је зачет деведесетих година прошлог века у Центру за научно истраживачки рад Српске академије наука и уметности, тада је талентоване младе људе који су данас истакнути научници и професори Универзитета у Крагујевцу.

Академик Милош Којић је оснивач модерне српске школе рачунарске биомеханике која је призната у светској академској заједници.

Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *