Књижевно вече посвећено родољубивој поезији

Удружење писаца Крагујевца организовало је књижевно вече родољубиве поезије које је одржано у галеријском простору куће Ђуре Јакшића.

Удружење је по трећи пут расписало Међународни конкурс “Песмом против бомби” на који се одазвало око 170 песника из целог света.

Најбоље родољубиве, односно антиратне песме са овогодишњег конкурса биће заступљене у Зборнику.

Песници, чланови Удружења писаца Крагујевца организовали су књижевно вече посвећено родољубивој поезији у знак сећања на најтежи период у новијој српској историји.

Учесници конкурса су писали две песме, које је уредништво Удружења оценило према литерарној вредности. Најбоље ће бити заступљене у Зборнику.

Дугогодишња професорка српског језика и књижевности Љубица Жикић, уредница Удружења нагласила је да је у радовима изражена осећајност, хуманизам, као и да се песници према снази умећа вертикално спуштају кроз историју и певају о страдању народа.

На трећи по реду међународни конкурс “ Песмом против бомби” одазвали су се песници родољубиве поезије из Непала, Канаде, Русије, Украјине, Белорусије, Републике Српске, Црне Горе, Америке, Србије.

Извештава новинака РТК Слађана Обрадовић Чукарић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

One thought on “Књижевно вече посвећено родољубивој поезији”

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *