Министар Шарчевић у посети ОШ „Свети Сава“ у Бадњевцу

Обогаћен једносмени рад у ОШ „Свети Сава“ Баточина, издвојено одељење у Бадњевцу

У пројекат „Обогаћен једносменски рад“ до сада је укључено 311 градских, приградских и сеоских школа у Србији, изјавио је за Телевизију Крагујевац, министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић, приликом посете издвојеног одељења Основне школе „Свети Сава“ у Бадњевцу.

Пројекат се, у виду додатне подршке за основце, у школи у Баљковцу спроводи од средине септембра.

Најављен је и почетак реализације пројекта „Реконструкција целокупног школског комплекса у Бадњевцу“, који са готово 79 милиона динара финансира Канцеларија за управљање јавним улагањима.

Пројекат „Обогаћен једносменски рад“ подразумева организацију различитих интерактивних радионица, са намером да се пружи подршка у учењу и развијању критичког мишљења, а кроз функционалну примену стеченог знања.

Успешним спровођењем радионица, свакодневно, након редовних часова, школа у Бадњевцу, за кратко време постала је пример добре праксе.

Школа има реалне услове за реализацију пројекта – рад у једној смени, могућност исхране за ученике, али и безбедност ђака.

У радионице које се свакодневно организују након редовне наставе укључујено је 68 ученика од првог до осмог разреда. Ђаци су распоређени у три групе, а радионице се одржавају у различитим терминима.

Најављен је и почетак реализације пројекта „Реконструкција целокупног школског комплекса у Бадњевцу“. Радове финансира Канцеларија за управљање јавним улагањима у износу од готово 79 милиона динара.

Реконструкција целокупног школског комплекса у Бадњевцу и издвојеног одељења основне школе у Брзану очекује се почетком наредне школске године.

Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *