Одбојкаши Радничког славили после преокрета

Одбојкаши Радничког наставили су са победама у Супер лиги. У мечу 6. кола, Раднички је, у „СББ хали Језеро“, савладао екипу Младог радника из Пожаревца са 3:2 и остао на деоби другог места на табели.
Одбојкаши Радничког победили су после великог преокрета неугодну екипу Младог радника.

Пожаревљани су боље почели меч и освојили прва два сета са 28:26 и 25:19, иако је Раднички у првом делу игре имао три сет лопте.

Уследила је ангажованија игра Крагујевчана у наставку утакмице. Домаћин је са 25:19 добио оба наредна сета и стигао до изједначења.

У одлучујућем петом сету Раднички је био убедљив и са 15:7 дошао до петог тријумфа у сезони.

Крагујевачки тим предводио је Јекић, са 21 поеном. Ристић је освојио 15, а Гоић и Стевановић по 13 поена.

У екипи Младог радника истакли су се Мицић и Поповић са 22, односно 20 освојених поена.

Клуб из Пожаревца претпео је трећи пораз у сезони резултатом 3:2 и са половичним учинком заузима пету позицију на табели.

После шестог кола, Раднички се налази на деоби другог места на табели са бодом мање од водеће Војводине.

Наредну утакмицу Раднички ће одиграти у Београду против Црвене звезде.