Поразом у Лазаревцу Раднички угрозио пласман у елиту

Фудбалери Радничког, у дербију 31. кола Прве лиге Србије, поражени су у Лазаревцу од екипе Колубаре резултатом 3:1.

Три кола пре краја првенства, Раднички је остао на првом месту са два бода више од Колубаре.

Раднички је, у утакмици са доста тензија на терену и ван њега, поражен од домаће Колубаре којој је само победа одговарала у овом мечу.

Прву прилику имали су домаћи играчи у 12. минуту преко Симића који је био непрецизан.

Раднички је био бољи ривал у првом полувремену што је крунисао поготком у 30. минуту.

После корнера, Милош Видовић је сместио лопту у гол Колубаре.

Крагујевчани су контролисали игру све до 53. минута када је досуђен пенал за Колубару након старта Алексијевића који је добио други жути картон и морао у свлачионицу.

Међутим, млади голман Радничког Лукић одбранио је шут Милосављева.

Уследили су напади Колубаре који су се исплатили у 70. минуту када је Ђенић постигао изједначујући погодак.

Само четири минута касније Симић је добро прошао по левој страни и прецизним ударцем донео предност Колубари.

Након тога уследио је прекид утакмице од десетак минута како би се трибине, на којима је био неуобичајено велики број гледалаца, испразниле.
Једна група навијача негодовала је због одлука главног судије меча.

Раднички је покушавао да са играчем мање дође до изједначења, док је Колубара претила из контранапада.

После једног таквог Симић је погодио оквир гола.

Коначан резултат утакмице, која је продужена 12 минута, поставио је Тејић, Колубара – Раднички 3:1.

Три кола пре краја првенства, Раднички је остао на првом месту са два бода више од Колубаре и три од Кабела.

Наредну утакмицу Крагујевчани ће одиграти у недељу на стадиону „Чика Дача“ против Трајала из Крушевца.