Завод за хитну медицинску помоћ са четири екипе мора да интервенише у случају погоршаног здравственог стања грађана у сваком тренутку, како на територији града, тако и у околним селима.
Лекари хитне помоћи кажу да осим уобичајених позива хроничних болесника и грађана који су асматичари, или имају сезонски грип, евидентан је и велики број позива пацијената са симптомима ковида.
Током ноћи Завод за хитну медицинску помоћ забележи у просеку око 60 позива.
За помоћ се, углавном, јављају хронични болесници који су лоше реаговали на своје терапије, пацијенти са кардиоваскуларним и респираторним тегобама, болесници са акутним проблемима, или грађани који траже здравствене савете због симптома прехладе или Kовид 19.
Само у новембру седам лекара Завода за хитну медицинску помоћ оболело је од Kовида 19, што је смањило број медицинских радника у овој установи.
Од када је пандемија почела, запослени у српском здравству раде знатно више, а то је ситуација и са службама хитне помоћи.
Лекари Завода за хитну медицинску помоћ апелују на грађане да остану одговорни и поштују прописана правила и савете стручњака како би епидемија што краће трајала.
Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.