Глумица Славица Радуловић, дугогодишња чланица ансамбла Књажевско-српског театра, преминула је 24. априла у 57. години у Новом Саду.
Рођена je 6. августа 1964. године у Куману, код Новог Бечеја.
На Академији драмских уметности у Новом Саду 1987. године дипломирала је глуму у класи професора Петра Банићевића.
Први стални глумачки ангажман имала је у Казалишту „Марин Држић“ у Дубровнику, потом у Народном позоришту у Нишу, а од 1990. године је чланица ансамбла Књажевско-српског театра у Крагујевцу.
На сцени крагујевачког театра одиграла је више од тридесет улога.
Дебитовала је у представи „1968“, а међу најзначајније и најзапаженије убрајају се улоге Јуце у представи „Кир Јања“, Регане у „Краљу Лиру“, Лепе Кате у „Ружичњаку“, Маре Петровић у „Бриши од своје жене“, Гледис у „Бриши од свога мужа“, Малвине у „Ла Пејрузу“, као и улога Краљице Наталије у представи „Зелени зраци“.
На сцени крагујевачког театра режирала је представе „Гуска на месецу“ Стевана Пешића и монодраму „Дезмонд“ Џона Мортимера.
За свој уметнички рад вишеструко је награђивана.
Остварила је улоге у ТВ серијама „Срећни људи“, „Село гори а баба се чешља“ и „Мој рођак са села“.
Време и место сахране, као и време одржавања комеморације у Књажевско-српском театру биће накнадно објављени.
