Пројектом „Šumadija connect“ 1,79 милиона долара за одрживи развој Шумадијског округа

Регионална агенција за економски развој Шумадије и Поморавља и Канцеларија Уједињених нација за пројектне услуге (УНОПС) реализују пројекат „Шумадија конект – Подстицање територијалног развоја кроз валоризацију културног наслеђа и иновације“, вредан 1,79 милиона долара, објављено је на званичном градском сајту.

Од укупног новца, учешће Програма ЕУ ПРО Плус је 71,34 одсто односно 1,28 милиона долара, док је учешће партнера 28,66 одсто односно нешто више од пола милиона долара

Циљ пројекта је да допринесе одрживом развоју и бољој позиционираности Шумадијског округа као атрактивне и просперитетне области у Србији и Европској унији јачањем урбаног идентитета територије путем заштите културно-историјског наслеђа и вредновањем кроз културу, образовање и зелену економију, као и подстицањем иновација и креативних индустрија.

У складу са акционим планом реализације активности на овом пројекту, планирано је истраживање на основу мишљења становника општина Шумадијског округа о урбаном и територијалном развоју и валоризацији културно-историјског наслеђа.

Грађани који желе да учествују у овом истраживању мишљење могу дати попуњавањем упитника на страници објављеној на градском сајту.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *