Раднички 1923 играо нерешено у Добановцима

После ремија у Добановцима са екипом Будућности 1:1, фудбалери Радничког задржали су шансе за освајање првог места у Првој лиги Србије.

Крагујевчани ће имати прилику да, у среду против Јагодине на свом терену, овере прву позицију и пласман у Супер лигу.

Раднички је освојио бод у Добановцима који му даје велике изгледе за освајање првог места на крају првенства.

Крагујевчани су прву шансу на утакмици претворили у погодак. У 11. минуту после шута младог Ристовића лопта је завршила у голу Будућности.

Радост играча Радничког кратко је трајала, јер је већ у наредном минуту Стефан Илић искористио грешку одбране крагујевачког тима и изједначио резултат.

Крагујевчани су имали доста прилика у првом полувремену да стекну осетнију предност, али је то спречио одлични голман Будућности, Мирковић.

После две шансе, које је имао Ћировић, уследила је велика прилика за домаћина.

Након још једне грешке одбране Крагујевчана, Смиљанић је изашао пред гол Радничког, али је био непрецизан.

Раднички је узвратио преко Зукановића који није успео да превари Мирковића.

Бележимо и покушај Ковачевића из слободног ударца, али је голман Будућности поново добро интервенисао.

У наставку није било пуно узбуђења. Раднички, који је од 75. минута имао играча више, после искључења Добријевића због два жута картона, осим неколико покушаја из даљине није успео да озбиљније угрози гол домаћина.

У последњим минутима утакмице Будућност је имала прилику да дође до тријумфа, али је остало 1:1.

Екипа Будућности, коју предводи некадашњи фудбалер Радничког Владица Петровић, још раније је осигурала опстанак у овом рангу.

Пред последње коло првенства, Раднички и Колубара се налазе на врху табеле са по 66 бодова.

Ипак, због бољег међусобног скора, Крагујевчани имају прилику да победом над Јагодином на свом терену као прваци Прве лиге уђу у највиши ранг.