Раднички 1923 славио на Вождовцу

Фудбалери Радничког остварили су трећу победу у Супер лиги. У мечу 9. кола, крагујевачки клуб је у Београду савладао екипу Впождовца резултатом 2:1.

Фудбалери Радничког су у победом над екипом Вождовца на гостујећем терену прекинули су низ од шест утакмица без тријумфа у Супер лиги.

Почетак меча припао је Београђанима који су имали неколико добрих прилика, али је голман Радничког, Лековић, сачувао свој гол.
Крагујевчани су искористили прву прилику на утакмици и дошли до предности.

Мирић је из другог покушаја преварио одбрану Вождовца и постигао свој пети погодак у сезони.

У другом полувремену није било узбуђења до 57. минута када је Вујновић постигао гол за домаћи тим који је поништен због офсајда.
Ипак, десетак минута касније Београђани су успели да изједначе поготком Миловића после корнера.

Радост домаћина није дуго трејала, јер је само два минута касније Трифуновић прецизним ударцем поново донео предност крагујевачком тиму и поставио коначан резултат утакмице, Вождовац-Раднички 1:2.

Неискоришћене прилике скупо су коштале екипу Вождовца. Београдски клуб је претрпео пети пораз у овој сезони, први на свом терену.

Првенство се наставља већ у среду, 22. септембра, када ће Раднички на стадиону „Чика Дача“ играти са екипом Новог Пазара.