Раднички нерешено против Приморца на старту Регионалне лиге

На старту групе Б Регионалне лиге, која се игра у Сплиту, браниоци трофеја, ватерполисти Радничког одиграли су нерешено са екипом Приморца из Котора, резултатом 10:10.

Крагујевчани су лоше отворили утакмицу, јурили заостатак од самог старта, а од средине друге четвртине у неколико наврата били су и на „минус четири“ (6:2, 7:3, 8:4). Прва три поготка постигли су из петераца, а на прве голове из игре чекали су све до финиша полувремена, када је Лукић погодио два пута заредом – 8:5.

У трећој четвртини Раднички је заиграо боље, како у одбрани тако у нападу, па је пред последњу деоницу пришао на само гол заостатка (9:8). Међутим, тада је поново стао у нападу, па су Которани три минута пре краја побегли на два гола „вишка“ (10:8).

Одмах затим наду Радничком вратио је Ћук, да би до изједначења стигли почетком последњег минута преко Немање Станојевића. Имали су потом шансу да дођу и до целог плена, али Јосип Врлић није успео да реализује напад из тешке позиције.

Најефикаснији у екипи Радничког био је Никола Лукић са три гола, колико су постигли и Ђорђије Станојевић и Душан Матковић на другој страни.

Наредну утакмицу Крагујевчани играју у петак, од 20.40 часова, када ће се у евролигашком дербију Јадранске лиге састати са екипом Јадрана из Сплита, коме гостују и у уторак, у Лиги шампиона.