Здравствено стање корисника Геронтолошког центра у Нишу заражених коронавирусом је стабилно, изјавио министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић.
Додао је да су запослени тренутно једини ризик за улазак коронавируса у домове за старе и због сматра да је превентивна самоизолација најбоља мера заштите.
Ђорђевић је казао да су неодговорност и пропусти директора Геронтолошког центра у Нишу, где се заразило 140 корисника, угрозили не само здравстевни систем већ и животе запослених.
Извор РТС
