Млади шахисти у Крагујевцу
Новоформирани Шаховски клуб „Каиса 2021“ организовао је у Крагујевцу турнир за играче до 14 година.
Новоформирани Шаховски клуб „Каиса 2021“ организовао је у Крагујевцу турнир за играче до 14 година.
У Крагујевцу се одржава турнир у шаху у организацији Шаховског савеза Шумадије и уз помоћ шаховске секције „Лепеница“.
На недавно завршеном Међународном шаховском турниру који се традиционално организује у Параћину ове године учествовале су 22 земље.
На Републичком такмичењу основних школа у шаху које је крајем маја одржано у Београду учествовало је 16 ученика Основне школе „Милутин и Драгиња Тодоровић“.
Шаховски клуб „Раднички Водовод“, после пет година, вратио се у Прву лигу Србије. Крагујевчани су освојили прво место на првенству централне Србије, које је одржано у Бајиној Башти и поново постали чланови највишег ранга. Чланови […]
Шаховски клуб Раднички, после пет година поново се враћа у Прву савезну лигу.
У организацији шаховског клуба “Раднички водовод“ и Основне школе „Милутин и Драгиња Тодоровић“ одржан је међународни шаховски турнир „Најбољи потез“ за основце.