Ватерполисти Радничког и Јадрана одиграли нерешено

Ватерполисти Радничког одиграли су нерешено са једним од главних конкурената за пласман на „фајнал-фор“, Јадраном из Херцег Новог, у трећем колу другог турнира Регионалне лиге, у Будви, резултатом 12:12.

Крагујевчани су у меч ушли физички и емотивно испражњени после синоћње победе над Новим Београдом, што су играчи Јадрана, који су били слободно претходног дана, умели да искористе и на крају откину бод браниоцу трофеја.

Дуго је трајало почетничко одмеравање снага, а мреже су мировале шест и по минута, док Никола Лукић није довео Раднички у вођство са петерца, након што Јадран није спровео најстрожу казну.

У другој четвртини Новљани су везали три гола и преокренули резултат (3:1), али је Лукић до одласка на одмор постигао још два гола и поравнао резултат – 3:3.

На старту другог дела сусрета Радуловић је вратио Шумадинце у вођство (4:3), али само на кратко, пошто је на другој страни узвратио Вучуровић са два готово истоветна поготка – 5:4. Одмах су се после контранапада надовезали Сладовић и Радовић и Јадран је стекао највећу предност од три гола (7:4).

Раднички се вратио у игру головима Укропине и Радуловића (7:6), али је потом Јадран користио велики број досуђених контрафаулова противника и поново побегао на три гола (9:6). Још једна несвакидашња судијска одлука догодила се одмах затим. Лукић је постигао гол из контранапада, али је судија Јошко Пранчић досудио петерац, из ког је Радуловић погодио само стативу.

Упркос свему изабраници Уроша Стевановића нису се предавали. Дали су последњи атом снаге и успели су да изједначе два минута пре краја, на крилима Лукића и Радуловића (11:11). Одмах затим расположени центар Вујовић вратио је Новљане у вођство, да би Радуловић поново изједначио 40 секунди пре краја – 12:12. Јадран је имао напад са играчем више за победу, али се спетљао у комбиновању, па је дошло до поделе плена.

Најефикаснији у тиму Радничког били су Марко Радуловић са шест голова и Никола Лукић са пет, а преостали погодак постигао је Алекса Укропина. На другој страни Марко Петковић и Јован Вујовић постигли су по три.

Крагујевчани турнир у Будви затварају у недељу од 10 часова, утакмицом са екипом Младости из Загреба. Директан пренос обезбеђен је на каналу Аренаспорт 2.

Јадран – Раднички 12:12 (0:1, 3:2, 7:4, 2:5)

БУДВА – Базен: „Драган Трифуновић“. Судије: Савиновић (Дубровник), Пранчић (Сплит).

ЈАДРАН ХН: Ђуровић, Вујичић, Вучуровић 2, Обрадовић, Вујовић 3, Д. Радовић, Муришић, Гардашевић 1, Мускат, В. Радовић 1, Чарај 1, Петковић 3, И. Радовић, Сладовић 1. Тренер: Петар Радановић.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић, Станојевић, Јанковић, Ћук, Круг, Укропина 1, Пљеванчић, Тохољ, Миличић, Лукић 5, Врлић, Тодоровски, Радуловић 6. Тренер: Урош Стевановић.