У пролећној акцији добровољног давања крви, у којој су учествовали радници Градске управе, прикупљено је петнаестак јединица драгоцене течности.
Хуманитарно прикупљање крви организовао је Савез самосталних синдиката.
Поред запослених у стручним службама и органима града, међу добровољним даваоцима било је и чланова Градског већа који су вишеструки даваоци.
Акцију је организовао Савез самосталних синдиката запослених у Градској управи у сарадњи Банком крви Универзитетског клиничког центра, а уз подршку градске организације Црвеног крста и Градске управе.
Свака акција је од изузетне важности за Банку крви и пацијенте Универзитетског клиничког центра.
Болничка банка крви неће радити током празника.
Иако су залихе крви стабилне, из трансфузије позивају грађане да дођу у службу у уторак, 30. априла, од 7:30 до 19:00 и добровољно дају крв.
Извештава новинар РТК Дарко Милошевић.
