Раднички славио у дербију са Шапцем

У дербију и директном окршају за треће место лигашког дела Супер лиге Србије, ватерполисти Радничког савладали су екипу Шапца, на свом базену, резултатом 10:6.

Дерби је оправдао очекивања, виђена је велика и неизвесна борба до самог финиша, а Шумадинци су на крају заслужено славили, идентичним скором као у првом дуелу у Шапцу и зацементирали трећу позицију.

Желели су Крагујевчани да сведу утакмицу на мали број голова и одбраном сломе противника, по истом рецепту из Шапца, у чему су и успели, поготово у првом полувремену. Добро је бранио Тодоровски, скинуо чак и петерац, а одлично су функционисали и блокови. Са друге стране, добро су и шутерски ушли у меч, па су два пута имали три гола предности (3:0, 4:1), понајвише захваљујући расположеном Марку Јанковићу који је у првој деоници постигао три поготка.

Држао је домаћин ту предност све до полувремена (5:2), али је гост боље отворио други део сусрета и преко Бараћа и Мачића пришао на само гол заостатка (6:4). Упалиле су се „црвене лампице“ у крагујевачком табору, па су противнички налет одмах одбили Кристиан Шулц и Лазар Вићковић, за нових „плус три“ – 7:4.

Шапчани се нису предавали. Средином последње деонице пришли су на два гола заостатка (8:6), али је Раднички потом још једном успешно осујетио напад противника са играчем више. Све дилеме око победника отклонио је Лазар Вићковић, 100 секунди пре краја, а шлаг на торту ставио је бивши играч Шапчана, Кристиан Шулц.

Управо је Шулц био најефикаснији са четири гола, а пратили су га Марко Јанковић и Лазар Вићковић са по три поготка, док је Аљоша Мачић у екипи Шапца постигао два.

Пред Радничким је дерби са Новим Београдом у Крагујевцу, који ће уједно бити и њихов последњи овосезонски дуел у лигашкој фази на домаћем базену, у среду, од 18.45 часова.