Економац победом почео плеј-оф

Економац је тријумфом почео финалну серију плеј – офа, у коме се одлучује о новом прваку Србије у футсалу.

На гостовању у Новој Пазови, славио је резултатом 2:1, у једној изузетно тешкој и напорној утакмици, одиграној у веома спарним условима.

Током првог полувремена није било великог броја изразитих прилика, тако да су Крагујевчани поготком Игора у 16. минуту, са минималном предношћу отишли на одмор.

После само 13 секунди игре у наставку, Талес је проиграо Борисова, чији волеј ударац је био неодбрањив за Вулића и то је било 2:0 у корист актуелног првака. До краја меча, борбени играчи Нове Пазове успели су да ублаже предност ривала поготком свог голмана Вулића, за коначних 1:2.

Нова Пазова је била у некомплетном саставу и пружила је изузетно жилав отпор у сусрету са фаворитом, али осим часног пораза више се у датом тренутку није могло.

Остварена победа, свакако да је у великој мери приближила Економац освајању десете шампионске титуле. Тренер Предраг Рајић, сматра да не треба да дође до опуштања и да његов тим у реванш мора да уђе максимално спреман и мотивисан.

Реваш је на програму у петак од 19 часова у хали „Језеро“. Економцу је за коначан тријумф довољан и нерешен исход, али најтрофејнији српски клуб има прилику да новом победом сезону заврши на стопостотно успешан начин, што до сада није пошло за руком ниједном клубу у историји српског футсала.