Министар финансија Синиша Мали најавио је да ће исплата половине минималне зараде за април, из трећег пакета државне помоћи, за коју се пријавило 230.805 предузетника и привредних субјеката, почети у понедељак.
Укупан износ који ће бити исплаћен за 1.122.787 запослених је 17,2 милијарде динара.
Министар је подсетио да је то друга по реду исплата половине минималца.
„Прву смо исплатили 8. априла и за то је било опредељено 17,5 милијарди динара, док ће у јуну бити исплаћена последња рата половине минималца коју смо предвидели трећим пакетом помоћи привреди“, навео је Мали.
