Градоначелник Никола Дашић и Радомир Ерић, члан Градског већа за привреду, посетили су нови погон породичне компаније за производњу енергетски ефикасне алумнинијумске и ПВЦ столарије, Сунце Маринковић, који се налази у новоформираној индустријској зони.
Дашић је нагласио да је реч је о успешној крагујевачкој компанији која доприноси граду.
Лепо је видети објекат који се гради по најсавременјим стандардима у коме ће запослени имати прилику да раде у много пријатнијем амбијенту.
Очекујем да што пре крену са радом у овом простору и желим им да га што пре прерасту, рекао је градоначелник.
Према речима директора компаније, Владимира Маринковића планови су да велики јубилеј, 100-годишњицу оснивања фирме дочекају у новом погону, са проширеним производним програмом и већим бројем запослених.
План је, ако све потребне прикључке добијемо на време, да почнемо са фазним пресељењем одмах после Ускрса.
Очекујем да комплетна производња буде пресељена до маја. У другој фази, планирамо да до краја септембра преселимо управну административну зграду.
Тренутно послујемо на простору од око 3000 квадрата, а овде ћемо имати дупло већи простор који ће нам омогућити веће капацитете, проширење делатности и наравно нова запошљавања.
